czwartek, 26 marca 2015

Budowle romańskie - poza programowe.

Mając swobodę działania w drodze na wschód Polski zaproponowałem, z pełną aprobatą uczestników imprezy, zwiedzanie dwóch budowli na szlaku romańskim. Były to:

  • kolegiata Najświętszej Maryi Panny i św. Aleksego (XII wiek) w miejscowości Tum koło Łęczycy,
  • kościół św. Idziego (XII wiek) w Inowłodzu. 
To historia Polski warta zobaczenia. Więcej o stylu romańskim piszę na http://inzynierowiepolscy.pl/architektura/128-historia-architektury-romanizm



piątek, 20 marca 2015

Wieś kwiatami malowana

Blisko Dąbrowy Tarnowskiej jest kwiatami malowana wieś. Całą historię skąd się wzięła ta tradycja dowiecie się wjeżdżając do malutkiego muzeum poświęconego osobie, która wszystko zapoczątkowała.

sobota, 14 marca 2015

Sycylia - kraina, gdzie pieprz rośnie

Być na Sycylii i nie wejść na Etnę? Trzeba to zobaczyć! Organizatorzy wycieczek nie zapominają również o takich miastach jak: Taormina, Siracusa, Catania, Palermo, Monreale, Agrigento i Noto.
 
 
Na ostatnim zdjęciu pieprz rośnie - ale z tego drzewa lepiej nie zbierać plonów.

środa, 4 marca 2015

Gargano - wypoczynek i dobra strawa duchowa

Gargano - zazwyczaj polskie wycieczki jadą tu do jednej miejscowości - San Giovanni Rotondo związane z życiem Ojca Pio. Należałoby jednak przedłużyć pobyt na tym półwyspie zażywając kąpieli słonecznej na naprawdę piaszczystej plaży w Vieste, a także organizując wycieczkę celem obejrzenia wybrzeża z wieloma jaskiniami oraz planując wizytę w drugim świętym miejscu Monte Sant'angelo.


  

wtorek, 3 marca 2015

Wyjazdy narciarskie w polskie Sudety

Polska też dysponuje miejscami na zabawę śnieżną, ale długość tras, jakość i ilość wyciągów, zaplecze gastronomiczne przy wyciągach - to nie to samo co kurorty we włoskich Alpach.